1. Świat Toyoty
  2. TOYOTA GAZOO Racing
  3. Historia samochodów sportowych
  4. Wizje przyszlosci

Wizje przyszłości

HISTORIA SAMOCHODÓW SPORTOWYCH TOYOTY

SERIA CZERPIĄCA Z TRADYCJI

 

Przedstawiona na targach motoryzacyjnych w Detroit powalająca koncepcyjna Toyota FT-1 jest ucieleśnieniem ekspresji projektantów Toyoty. Czerpie garściami z historii legendarnych samochodów sportowych, tworząc nowoczesną wizję przyszłości.

 

Toyota przyszłości numer 1

Konfiguracja FT-1 z silnikiem z przodu i tylnym napędem przesuwa kokpit dość daleko w tył, aby zapewnić lepsze rozłożenie ciężaru. Takie rozwiązanie dodatkowo nadaje jej proporcje klasycznego sportowego auta. Zaokrąglona szyba przednia i charakterystyczna forma okien bocznych to wyraźny ukłon w stronę Toyoty 2000GT z 1967 roku.

Śmielszy i bardziej jednolity design FT-1 to wynik dążenia Toyoty do podkreślenia energii i pasji samochodów marki. Proces tworzenia został usprawniony z korzyścią dla FT-1 i szczęśliwie zbiegł się w czasie z 40. rocznicą założenia należącego do Toyoty amerykańskiego studia Calty Design Research.

Samochód i kierowca jako jedność

Toyota S-FR z 2015 roku nawiązuje do legendarnych samochodów sportowych Toyoty lekkich i przyjemnych w prowadzeniu. Podczas prac nad wersją koncepcyjnego samochodu po raz kolejny szczególny nacisk położono na jego właściwości jezdne. Za cel obrano, by kierowcy nowego pokolenia znów pokochali jazdę samochodem.

Projekt S-FR został zainspirowany klasycznymi proporcjami samochodu sportowego z długą maską, szeroką sylwetką i krótkimi zwisami. Jej kompaktowe i lekkie nadwozie skrywa ukochany przez kierowców, drapieżny silnik umiejscowiony z przodu, napęd na tylne koła i niezależne zawieszenie.

Dzięki determinacji twórców model gwarantuje płynną jazdę, jest niezwykle zwrotny i doskonale się prowadzi. Pozwala kierowcy poczuć prawdziwą jedność z samochodem i tworzy wręcz intymną relację między człowiekiem i maszyną.

Toyota może pochwalić się długą tradycją tworzenia aut sportowych. Dodajmy do tego nacisk na tworzenie coraz lepszych pojazdów, które pozwalają czerpać radość z jazdy, oraz ekscytującą wizją tego, co jawi się na horyzoncie, a zobaczymy, że przyszłość sportowych samochodów Toyoty rysuje się równie pięknie, jak jej niezapomniana i wyjątkowa przeszłość.

KONTYNUUJ PODRÓŻ